Zasmakuj studiowania w Łodzi

30 uczniów z województwa łódzkiego odwiedziło Politechniką Łódzką w ramach akcji "Zasmakuj studiowania w Łodzi", organizowanej przez Urząd Miasta Łodzi w dniach 25-27 listopada 2022 r.

"Zasmakuj studiowania w Łodzi" to cykliczna akcja prowadzona przez Urząd Miasta Łodzi, która pozwala uczniom oraz dyrektorom szkół poznać możliwości rozwoju, jakie oferują swoim kandydatom łódzkie uczelnie. W edycji organizowanej w dniach 25-27 listopada 2022 r. udział wzięli uczniowie klas maturalnych o profilu humanistyczno-lingwistycznym oraz politechniczno-ekonomicznym z II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim, III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Pijarskich Szkół Królowej Pokoju z Łowicza.

W piątek (25 listopada) uczniowie odwiedzili Uniwersytet Łódzki oraz Politechnikę Łódzką, a także skorzystali z oferty kulturalnej Teatru Impro w Off Piotrkowska. Sobotę (26 listopada) uczestnicy spędzili w firmach Fujitsu i Nordea, a także zwiedzili Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Park Miliona Świateł. Z kolei w niedzielę (27 listopada) obejrzeli Orientarium ZOO Łódź, Księży Młyn oraz odbyli wycieczkę po Łodzi z przewodnikiem Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Na Politechnice Łódzkiej uczniowie spędzili w piątkowe popołudnie dwie godziny. Wzięli udział w prezentacji Politechniki Łódzkiej, a także brawurowym wykładzie dr hab. inż. Grzegorza Szymańskiego, profesora uczelni pt. "Facebook i wszystko jasne". Mieli niepowtarzalną okazję, by poznać tajniki działania mediów społecznościowych i strategie marketingowe, jakie za ich pośrednictwem stosują marketerzy na użytkownikach social media. Z zainteresowaniem wysłuchali również wystąpienia koordynatora ESN EYE, który opowiedział o studiowaniu na IFE oraz korzyściach, płynących z odbywania wyjazdów zagranicznych. Następnie uczniowie zwiedzili budynek Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) oraz Alchemium - magia chemii jutra.

Wydarzenie zainaugurował briefing prasowy w firmie Sii Sp. z o.o. z udziałem przedstawicieli Miasta, Partnerów – uczelni oraz firm, a także lokalnych mediów, podczas którego Politechnik Łódzką reprezentował Prorektor ds. kształcenia, dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. uczelni. Uczestnicy briefingu wzięli następnie udział w wykładzie pt. "Wybór drogi zawodowej – czy w firmie IT można zostać tylko programistą?".